کودک شما چگونه رشد می کند؟

پس از ۹ ماه انتظار نوزاد را در آغوش خود حس می کنید. از آنجایی که در تمام طول این ۹ ماه نوزاد به حالت حلزونی در رحم شما جای گرفته بود، برای مدتی قوزکرده به نظر می رسد و دست ها و پاهای نوزاد کاملا کشیده نمی شوند. پاهای کوچک او حتی ممکن است قوس دار به نظر برسند. نگران نباشید؛ نوزاد شما  به زودی انعطاف پذیر خواهد شد و با رسیدن به سن ۶ ماهگی تمام خمیدگی اش از بین می رود.

در این فاصله در حالی که خود را با زندگی خارج از رحم گرم و نرم شما  وفق می دهد، ممکن است از اینکه در یک پتوی سبک و نرم قنداق شود، لذت ببرد.

* یادگیری حقایق جالب تر در مورد رشد نوزاد شما در بدو تولد

زندگی جدید: شما مادر/پدر شده اید!

حقیقت تازه ای که با آن در این هفته روبرو هستید این است: شما یک نوزاد دارید. او کاملا برای شماست، در خانه و مهمانی همه جا با شماست و برای عشق، مراقبت و غذا به شما وابسته است.

بی شک مطالب زیادی در مورد کارهایی که باید از این زمان به بعد انجام دهید خوانده اید. ما مقالات و ابزارهای مختلفی عرضه می کنیم تا حافظه تان بازسازی شود و ترفندهای جدید را فرا بگیرید اما بهترین پیشنهادمان برای این هفته این است: سعی نکنید که تمام ساز و کار پیچیده ی مراقبت از نوزاد را به یکباره در همین هفته اول بیاموزید. با دقت و حوصله و آرامش کامل پیش بروید و از داشتن نوزاد کوچک خود لذت ببرید.

آهسته و پیوسته پیش بروید. نوزادتان از آنچه که فکر می کنید مقاوم تر است. همان اندازه که به او وابسته اید او نیز به شما وابسته است و شریک زندگی تان به او عادت خواهد کرد. مانند هر نوع رابطه ی طولانی مدت دیگری این رابطه نیز به زمان نیاز دارد.