کودک شما چگونه رشد می کند؟

تاریخ تولد شما خیلی نزدیک است، اما پزشکان تا ۳۹ هفته زایمان را کامل نمی دانند. صرف دو هفته بعدی در رحم باعث می شود که مغز و ریه های کودک شما کاملا بالغ شود. به عنوان مثال، اگر شما قصد دارید سزارین کنید پزشک شما آن را برای ۳۹ هفته برنامه ریزی خواهد کرد، مگر اینکه یک دلیل پزشکی برای مداخله زودهنگام وجود داشته باشد.

بسیاری از نوزادان در هنگام تولد دارای مو کامل هستند.موهای تقریبا یک و نیم تا چهار سانتی متر است و این بسیار زیباست.ممکن است کودک شما رنگ موی روشن داشته باشد اما باید بدانید که رنگ موی کودک موقتی است و تغییر می کند پس از داشتن کودک با موهای بلوند در حالی که موهای خودتان تیره است تعجب نکنید.

در این زمان، کودک شما بیش از ۲۸۷۰ گرم وزن دارد و قد او کمی بیش از۴۸ سانتی متر (حدودا اندازه ی کاهوی سویسی) است.

کودک شما در ۳۷ هفتگی چه شکلی است؟

  • pregnant_woman نفس کشیدن بهتر؟ با تابیدن کودک، فشار بر روی قلب، ریه ها و دیافراگم کمی کم تر می شود.
  • pregnant_woman مودار است یا طاس؟! بعضی کودکان با مقدار زیادی مو به دنیا می آیند و برخی دیگر با موهایی مانند پرز.
  • pregnant_woman آماده برای زایمان. اگر سر کودک شما پایین باشد، طی هفته های آینده او برای بیرون آمدن آماده می شود.

زندگی شما چگونه تغییر می کند؟

در حال حاضر انقباض براکتسون هیکز ممکن است اغلب طولانی تر و ناراحت کننده تر باشد. شما همچنین ممکن است افزایش ترشحات واژن را متوجه شوید. اگر برخی از شما لکه خون (موکوس با مقدار کمی خون) در توالت یا لباس زیر دیدید احتمالا چند روز به زایمانتان مانده است. (اگر خونریزی شدید دارید بلافاصله با پزشک یا ماما تماس بگیرید.)

همچنین اطمینان حاصل کنید که نتیجه ی کشت میکروبهای شا آماده باشد و از مراقبت دهنده ی خود بخواهید آن را تا روز زایمان به بیمارستان بدهد تا در صورت نیاز به آنتی بیوتیک داروی مناسب دریافت نمایید.

ممکن است خوابیدن در شب سخت تر از همیشه باشد. اگر بتوانید آن را در طول روز آسان کنید این ممکن است آخرین شانس شما برای انجام این کار برای مدت زمان طولانی باشد.همچنین بر حرکات کودکتان نظارت داشته باشید و در صورت کاهش حتما به پزشک خود اطلاع دهید. اگر چه جای کودک شما کوچک است اما باید همچنان فعال باشد.

هنگام خواب احتمال دارد که خوابهای بد ببینید. اضطراب در مورد کار زایمان و تبدیل شدن به یک والد می تواند باعث دیدن خوابهای عجیب و غریب شود.

بیشتر بدانیم: نشانه های زایمان

 

هیچ راهی برای پیش بینی زمان شروع زایمان وجود ندارد. بدن شما از یک ماه قبل از تولد شروع به آمادگی برای زایمان می کند. شما ممکن است با خوشحالی از آنچه در حال وقوع است بی اطلاع باشید یا ممکن است علائمی مبنی بر نزدیک بودن زمان زایمان ببنید.

در اینجا چند چیز است که ممکن است در هفته یا روز قبل از زایمان رخ دهد:

  • کودک شما در حال پایین آمدن است.اگر این اولین زایمان شماست حس خواهید نمود که کودکتان به سمت لگن شما در حرکت است.این اتفاق باعث می شود که فشار از روی قفسه ی سینه ی شما برداشته شود و شما راحتتر نفس بکشید.
  • باید انقباضات را به یاد داشته باشید.هرچه انقباضات شما بیشتر شود نشانه دهنده ی نزدیک بودن زمان زایمان است.برخی از زنان در این زمان گرفتگی هایی شبیه به دوران قاعدگی را تجربه می کنند.
  • شما ترشحاتی را می بینید.این ترشحات موکوس مانند در دهانه ی رحمتان قرار داشتند و حالا وارد واژن شده و از آنجا خارج می شوند.ممکن است این ترشحات یکباره خارج شوند یا ممکن است طی چند روز خارج شوند.ترشحات می توانند خونی(صورتی،قرمز یا قهوه ای ) باشند.
  • ممکن است کیسه ی آبتان پاره شود.گاهی پس از پارگی کیسه ی آب انقباضات زایمان شروع می شوند و زایمان اتفاق می افتد اما اگر پس از پاره شدن کیسه ی آب انقباضات شروع نشده بود باید القا زایمانی صورت گیرد تا کودک زودتر به دنیا بیاید.در هنگام پارگی کیسه ی آب با پزشک یا مامای خود تماس بگیرید.

چگونه می توانم بفهمم که واقعا در حال زایمان هستم؟

گاهی اوقات تشخیص زایمانهای دروغین از حقیقی در مراحل اولیه بسیار سخت است. در اینجا چندین چیز وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند تا آنها را افتراق دهید:

  • انقباضات غلط غیر قابل پیش بینی است. آنها در فواصل نامنظم هستند و طول و شدت متفاوت دارند. اگرچه در ابتدا ممکن است انقباضات واقعی نیز نامنظم باشند اما کم کم فواصل و زمان منظمی پیدا می کنند و این زمانها زیاد شده و فاصله ی انقباضات کم می شود.
  • در انقباضات غلط درد شما بیشتر در شکم و کمر قرار دارد در حالی که در انقباضات صحیح در در قسمت پایین شکم و لگن وجود دارد.
  • انقباضات غلط ممکن است خود به خود قطع شوند اما انقباضات صحیح ادامه دار هستند و در طول زمان افزایش پیدا می کنند.

فعالیت: صندلی ماشین فرزندتان را نصب کنید