۲۰ مدل از بهترین کاردستی های شب یلدا

 

چندماهمه / کار دستی – برای درست کردن کاردستی شب یلدا نیازی نیست هزینه ی زیادی صرف کنید. می توانید با کمی خلاقیت و استفاده از وسایلی مانند پارچه، نمد، مقوا و کاغذ رنگی تزیینات این شب را خودتان بر عهده بگیرید. در ادامه روش ساخت ۲۰ مدل تزیینات و کاردستی شب یلدا را آموزش می دهیم که خودتان به راحتی در منزل آنها را بسازید.

 

ساخت کاردستی هندوانه ای شب یلدا

 

برای ساخت این کاردستی به سه مقوای سبز، قرمز و سفید احتیاج دارید.

۱) یک دایره به شعاع هشت سانتی متر روی مقوای سبز، یک دایره به شعاع شش سانتی متر روی مقوای سفید و یک دایره به شعاع چهار سانتی متر روی مقوای قرمز بکشید.

۲) دایره ها را از وسط نصف کنید و به ترتیب مقوای قرمز، سفید و سپس سبز را روی هم بچسبانید.

۳) سپس می توانید با ماژیک مشکی دانه های هندوانه را بکشید. این کار با کاغذ رنگی و نمد هم قابل انجام است.

با اضافه کردن یک سیخ چوبی کوچک یا خلال دندان می توانید کاردستی را زیباتر کنید. همچنین می توانید به جای نیم دایره از قسمت های کوچک‌تری نیز استفاده کنید. نمونه‌های دیگر را در زیر ببینید:

 

نمونه های بیشتر از تزیینات شب یلدا

 

 

یک ایده دیگر این است که به جای سیخ چوبی، با نخ کاموایی یا روبان  هندوانه ها را به هم متصل کرده و یک ریسه درست کنید. حال می توانید به زیبایی آن را به دیوار آویزان کنید.

 

 

 

همچنین می توانید با استفاده از مقوای قرمز یا نمد کلاه هندوانه ای درست کنید و به مهمان ها هدیه دهید. برای این کار مطابق شکل زیر یک دایره روی مقوا بکشید. سپس یک مثلث از آن جدا کنید. حال دو لبه قسمت خالی دایره را به یکدیگر بچسبانید.

 

 

» با کمک مقاله ی آموزش تزیینات و کاردستی های جالب برای شب یلدا می توانید یاد بگیرید چگونه در عرض چند دقیقه و با استفاده از وسایل ساده، با پفیلا آدم برفی درست کنید.


ساخت کاردستی انار شب یلدا

مدل اول – جعبه اناری: به راحتی با مقوا جعبه هایی به شکل انار درست کنید و داخل آن شکلات یا تنقلات بریزید و در شب یلدا به مهمان ها بدهید. برای ساخت این جعبه ها شکل زیر راروی کاغذ بکشید.
توجه: قسمت های نقطه چین را تا بزنید و دو قسمت مشخص شده در بالای انار را قیچی کنید.

 

 

در نهایت جعبه اناری شما به این شکل زیبا آماده می شود.

 

مدل دوم- آویز انار: در این مدل می توانید  کاغذ کشی قرمز را دور یک یونولیت گرد بپیچید و به سادگی آویزهای اناری زیبا درست کنید.

 

مدل سوم – ریسه اناری : برای درست کردن ریسه اناری به کاغذ رنگی قرمز و کاموا نیاز دارید. برای این کار ابتدا الگوی انار را مثل نصویر زیر روی کاغذ بکشید.

سپس از روی الگوی انار سه عدد روی کاغذ رنگی بکشید و دور تادور را قیچی کنید. انار ها را از وسط تا کنید و پشت دو تا از کاغذها را به هم بچسبانید (به صورت نیمه). نخ را میان دو کاغذ قرار داده و انار سوم را به آنها بچسبانید.

 

به همین راحتی ریسه اناری شما ساخته می شود.

 

 

مدل چهارم – گیفت شب یلدا: با استفاده از پارچه نمدی و یک سیخ چوبی به راحتی تزیینات زیبایی مانند شکل زیر درست کنید و به شب یلدایتان در کنار خانواده و دوستان روح ببخشید.

 

می توانید برای سرگرمی بچه ها صورتک هایی مانند شکل زیر درست کنید و آنها را سرگرم کنید.

 

برای عکاسی از بچه ها می توانید از  تم شب یلدا چندماهمه استفاده کنید:

 

همچنین می توانید ایده های جدید و متنوع برای تزیین تم شب یلدا نوزادان را در مطلب عکس های زیبای ماهگرد نوزادان با تم یلدا و پاییز ببینید و ایده بگیرید.

 


اگر دوست دارید عکس های بیشتری از مدل عکس نوزادان که با محصولات چندماهمه گرفته شده را ببینید، به پیج شبکه های اجتماعی ما سر بزنید: 


آدرس اینستاگرام چندماهمه
کانال تلگرام چندماهمه
کانال پینترست چندماهمه


 

 


با محصولات خاطره ساز چندماهمه راحت و ارزان از کودک خود عکس بگیرید.

3+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.